سردی مزاج در خانمها از رابطه جنسی(Orgasm Dysfunction)

سردی مزاج به زنانی اطلاق میشود که تمایل و هوس جنسی کم داشته و یا اصلا نداشته و از آن بهرمند نمی گردند . حدود ۱۰% از این زنان دچار مشکل در سیستم هورمونی و یا پاتولوژی اعضاء جنسی می باشند. و مشکل در ۹۰% دیگر این زنان به مسائل عاطفی مربوط می شود.

باید توجه داشت مدت زمـانـي کافی كه زن براي عكس العمل جنسي لازم دارد خيلي طولاني تر است تا مرد، زيرا هم زمان بیشتری لازم است تا تحريك شود و هم زمان بیشتری طول خواهد کشید تا به اوج لذت جنسي برسد.
اگر مرد روابط جـنـسـي را فقط وسيله اي براي ارضاي اميال بيولوژيكي خود تصور كرده ، قبل از نزديكي براي تحريك هـمـسـر خـود كوشش نكند يا نتواند براي مدتي نعوظ خود را نگاه دارد و زود به اوج لذت جنسي برسد، زن ممكن است كاملا تحريك نشده و قبل از اتمام عمل نزديكي به اوج لذت جنسي نرسيده باشد . در چنین صورتی عمل مقاربت می تواند برای زن دردناک باشد و تجربه بد از رابطه جنسی در ذهن او باقی بماند.

كامروا نشدن از همبستري :

اکثر مردان متاهل ، باور ندارند كه از آيين همبستري اطلاعات ناقصي دارند.
بر اساس اظهارات بانوان معلوم شده كه سبب سرد مزاجي نيمي از آنان همين عامل كامروا نشدن از همبستري است .
آنها به موجب نا آشنايي همسرانشان با اصول زن داري و برقراري روابط جنسي ، چـه بسا هيچ مفهومي از اين روابط در ذهن نداشته باشند، بلكه آن را عملي حيواني ، غير بهداشتي و مشمئز كننده بدانند كه جز اتلاف وقت ثمري ندارد.
خیلی از مواقع اشـكال اصلي به طرف مقابل آنها يعني به مرد مربوط مي شود كه بايد وظايف خود را درست اجرا کند

گاهي اوقات مرد با آنكه با شيوه هاي روابط جنسي آشناست بر اثر فشار شهوت يا خودخواهی ، همسر خـود را در كـامـروا شـدن يـاري نـمـي كـند و پيش از ارضاي او دست از عمل زناشويي مي كشد.
سردي جنسي خصيصه اي نيست كه با انسان زاييده شود و تا دم مرگ باقي و برقرار بماند.
فردي كـه احساسات جنسي ندارد ممكن است فقط به اين علت باشد كه تاكنون با نوع تحريكي كه در او عكس العمل به وجود مي آورد، مواجه نشده است .

اگـر قدرت جنسي مرد ناکافی يا ميل جنسي او كم باشد، اگر انزال زود يا بسرعت واقع شود و مـرد خـود را عـقب بكشد، آن وقت است كه در زن تنفر و اكراهي در مقابل روابط جنسي به وجود مي آيد. يعني يا تحريك نشده و يا محروميتهاي متوالي بتدريج سبب از بين رفتن احساس لذت و از بـيـن رفـتـن ميل جنسي او مي شود. در هرحال اگر به طور متوالي او را محروم نگاه دارند پس از مدتي به هيچ وجه لذت نخواهد برد .
شاید همسر مردي بسيار مهربان و زن و فرزند دوست و صميمي و صـبـور باشد. ولی از نظر عمل زناشويي هيچ توجهي به رضايت زن نداشته باشد و لذت جنسي همسر را ناديده بگيرد.

علل‌ رواني‌ و عاطفي‌ که می توانند در سردمزاجی نقش داشته باشند:

ترس‌ از حاملگي‌
ترس‌ از آسيب‌ رسيدن‌ به‌ جنين‌ در صورت حامله بودن
دردناک بودن رابطه جنسی به دلیل فقدان‌ برانگيختگي‌ جنسي‌ و لغزندگي‌ مجراي‌ تناسلي‌ در اثر كمي‌ ترشحات‌. اين‌ حالت‌ در اثر عوامل‌ مختلف‌ مثل‌ تحريك‌ جنسي‌ ناكافي‌، بيزاري‌ از مرد، خستگي‌، يا اضطراب‌ ايجاد مي‌شود.
نداشتن‌ تجربه‌ يا اطلاعات‌ جنسي‌
سابقه‌ آسيب‌ جسمي‌ يا ضربه‌ روحي‌ ناشي‌ از روابط‌ جنسي‌
نداشتن‌ موقتي‌ اشتياق‌ به‌ رابطه‌ جنسي‌

تظاهرات کلينيکي:
اختلال اوليه:که در آن هيچ گاه ارگاسم انجام نشده است(ANORGASM)
اختلال ثانويه:در شرايط خاصي ارگاسم انجام مي شود.(وضعيتي)
نوع اکتسابي:تجربه اوليه حداقل براي يکبار وجود دارد.
عوامل ايجاد آن:
عوامل شخصيتي، عوامل وابسته به فيزيولوژي، عوامل فرهنگي، جامعه شناسي و روانشناسي در ارگاسم خانمها تأثير دارند.
عوامل رواني مثل ترس از حاملگي، افسردگي پس از زايمان، طرد شدن از جانب شريک جنسي، ضربه روحي تازه، ترس از آسيب هاي واژن، احساس خصومت نسبت به مردها، احساس گناه، از دست دادن کنترل يا رفتار پرخاشگرانه، انتظارات فرهنگي و محدوديت هاي مربوط به جامعه در اختلالات ارگاسم زنان مؤثرند.
مشخص شده است که مصرف داروهاي ضدافسردگيTCA(مثل ايمي پرامين)،MAOI و ANTIPSYCHOTICS (مثل بعضي از فنوتيازين ها)، ضد اضطرابها(مثل بعضي از بنزوديازپين ها) و داروهاي ضد فشارخون(مثل متيل دوپا) باعث عدم انجام ارگاسم در زنان مي شوند.
آسيب ديسک بين مهره هاي کمري و ستون فقرات نيز روي ارگاسم زنان تأثير دارند.

تفکر اشتباه:

بعضی از زنان فکر می کنند كه زن بايد هميشه خود دار باشد ، و هـيـچ گـاه خود در مسائل زناشويي اقدام به كاري نكند.و هرگاه که همسرش به طرف او آمد رابطه را جنسی را انجام دهد و در هنگام رابطه نیز منفعل باشد و نظاره گر .

بـرخـي از زنان از ترس آنكه از طرف شوهر به شهوتراني متهم شوند از اظهار علاقه به روابط جنسي امتناع مي ورزند و ترجيح مي دهند براي هميشه هم خود و هم طرف خويش را از اين لذت محروم سـازنـد.

زنان باید باور کنند که آنها نیز حق لذت بردن از یک رابطه جنسی سالم با همسر خود را دارند.و باید در این فرآیند مشارکت داشته باشند. و حتی در هنگامی که احساس نیاز می کنند خود شروع کننده باشند .

در روابـط جـنـسي ، زن نبايد به هيچ وجه نقش مفعول [عنصر خونسرد و بي ميل ] رابازي كند.
هـمـان طـوري كه فعاليت مرد در تحريك زن سبب مي شود كه عكس العمل تحريكي خودش هم افـزوده گـردد بـه هـمـان طريق علاقه و فعاليت زن هم سبب مي شود كه علاقه و ميل شهواني خودش زيادتر شده ، براي انجام روابط زناشويي آماده گردد.

البته نبايد از زن انتظار داشت كه پيوسته در ابراز علاقه جنسي آغازگر باشد.
اين كه زن بايد به آميزش با شوهر علاقه مند باشد بدين معني است كه او پـس از رويكرد مرد به وي از تحريك شدن
خويش نهراسد و خود را به رغبت در اختيار وي قرار دهد.


كمرويي و حيا

كـمـرويـي و حـيـا عـامـل ديگر بي توجهي بانوان به مسائل جنسي است .
اين عامل در آغاز ممكن اسـت پـديـده اي طـبيعي و زودگذر باشد ولي هرگاه همراه با عواملي ديگر، در اخلاق زن باقي بماند، براي وي نوعي منش ثانوي ايجاد مي كند كه او را از همبستري با وجود ميل باطني گريزان مي سازد.
در اين حال ، ممكن است او از اخلاق خود رنج ببرد ولي نه به علت آن آگاه است و نـه شـيوه درمانش را مي داند.
تا آنجا كه رفته رفته زندگي سرد و نا شاد را بر دلبري و دلگرمي تـرجيح مي دهد و در اين راه چندان پيش مي رود كه گاهي مي پندارد نمي تواند رفتاري غيراز اين داشته باشد.
اگـر دخـتـري بـا ايـن فكر و عقيده پرورش يابد كه ارتباط جنسي ، عملي حيواني و باعث پستي مـنـزلـت انـسان و رفتاري غير اخلاقي است و يا به طور دايم به خاطر بيان احساسات و عواطفش مـلامت ونكوهش شود اين خيال باطل در ذهن او نقش مي بندد كه مسائل جنسي اصولا مبتذل و پوچ است .
مسلما اين تخيلات پس از ازدواج نيز بسهولت از بين نخواهد رفت .

تجربه بد در گذشته:

گروهی از زنان در گذشته تجربه بسیار بدی از ایجاد رابطه داشته اند که می تواند این مسئله به دست درازی لاس زدن خشونت تجاوز و یا رفتاری از طرف یک فرد باشد که با رضایت ایشان نبوده است این مسئله نیز می تواند در زندگی زناشویی فرد در آینده با عث سرد مزاجی زن شود.

نامناسب بودن شرایط و تاثیر عوامل محیطی :

معمولا در برقراري روابط زناشويي ، مردان در پيگيري خواسته خود بيشتر پافشاري دارند تا زنان .
بعلاوه وجود حيا در بانوان هميشه مانع از آن است كه آغازگر اين تمنا باشند.
آنها بمراتب بيشتر از مـردان بـه فراهم بودن موقعيت و زمينه ها مي انديشند و ترس از اموري دارند كه مردان بندرت بدانها فكرمي كنند.
اگـر زماني در زن تمايلي به برقراري رابطه زناشويي وجود داشته باشد، و زمينه ها فراهم نباشد، اين ميل دوام نمي يابد.
گـاهـي هـم ايـن بـي ميلي به سبب فراهم نبودن زمينه ها نيست بلكه به خاطر در نظر گرفتن عـواقب بعدي است .
براي مثال هرگاه دسترسي به آب براي انجام نظافت و طهارت ممكن نباشد پيش ازمرد، زن است كه از انجام آميزش خودداري مي كند و بدان اشتياقي نشان نمي دهد.
گـاهـي وجـود صـاحـبخانه يا ميهمان و افراد ديگر مشكلاتي فراهم مي آورد كه براي مرد ناديده انـگـاشـتـن آنـهـا امـري طـبـيـعـي است در حالي كه تصور وجود آنان ، براي بانوان ملال انگيز و دلسردكننده است .
مـوقـعـيـتهايي چون سفر، ايام بيماري ، ضعف جسمي ، خستگي و عواملي از اين قبيل براي بانوان جدا حايز اهميت است ، در حالي كه براي مردان چنين نيست .

تاثیر دلهره و اضطراب بر میل جنسی :
وجـود دلـهـره (به هر دليل كه باشد) ميل جنسي را در زنان بشدت كاهش مي دهد و چه بسا اين عـامـل درمـردان مانعي براي كاهش ميل جنسي نباشد.
در نظر آوريد كه در خانه اي حمام يا آب گـرم وجـودنداشته و انجام نظافت و طهارت به خبر كردن صاحبخانه نيازمند باشد. در اين حال تـمـايـل بـه برقراري آميزش چندان وجود ندارد.
بعكس هرگاه در اتاق استراحت ، حمام كوچكي وجـود داشـته باشد كه بتوان نظافت كرد، طبيعتا اشتياق به آميزش (حتي اگر ميل قبلي نباشد) ممكن است به وجود آيد.

همچنین ترس از بارداری و محیط نامناسب و .. برای زن نا امنی و دلهره به همراه می آورد .

نقش تغذیه در رابطه جنسی :
تغذيه ناكافي از عواملي است كه در تحليل بردن قواي جنسي نقشي بسيار مؤثردارد.
گاهي انسان به چيزي بي ميل نيست ولي براي رو كردن بدان و بهره مند شدن از آن در خود تواني نمي بيند.
اين در حالي است كه اشتياق به همبستري بدون تغذيه صحيح ( كافي ) ميسر نـيست .
اگر تغذيه زن مناسب نباشد انتظار كشش جنسي بيهوده است .

آیا تا کنون با همسر خود در رابطه با ارضاء نشدن خود صحبت کرده اید؟

ازدواج ارتـبـاط بسيار پيچيده اي است كه براي نيل به نتيجه مطلوب آن بايدهماهنگي و تطابق در تـمـام شـؤون آن حكمفرما باشد، بخصوص در هم آغوشي .
زنان می توانند با توجه به توانایی درک همسرش او را در رابطه با کاملا ارضاء نشدن خود آگاه سازند .

افزایش زمان معاشقه ابراز احساسات بصورت کلامی در حین رابطه آگاه ساختن همسر در حین نزدیکی از مرحله لذت خود و تعیین زمان دخول می تواند بسیار کمک کننده باشد .
> نشانه های ارضاء شدن در زنان:

كـيـفـيـت ارضـاي غـريـزه جنسي در زنان تقريبا متفاوت است ، ولي به طور كلي دو امر گوياي ارضاي جنسي آنان است :

۱. به طور طبيعي همان كيفيتي كه در حال انزال ، به مرد دست مي دهد بايد براي زن نيز پيش آيد و عـلامـت آن ((احـسـاس مـوجهاي پياپي در سراسر بدن و ضربان و تپش بي اختيار يا انقباض در ناحيه تناسلي )) است . اما نبايد فراموش كرد كه اوج گيري و تحريك و نيز طغيان و ارضا در زن بـه كـندي صورت مي گيرد و خيلي براحتي فرومي نشيند و پس از عمل نيز به سكوت و سكون بيشتري نيازمنداست .
۲. تمايل به روابط مجدد همين كه زني به ارتباط زناشويي رغبت نشان دهد گواه آن است كه مفهوم لذت زناشويي را لااقل تا حدودي دريافته است ، چنانكه بي ميلي چه بسا به سبب آن است كه لذت آن را درك نكرده است .

چگونه رابطه جنسی را آغاز کنیم و چگونه ادامه دهیم؟

لذت نبردن از همبستري از عواملي است كه زنان را نسبت به برقراري روابـط جنسي دلسرد و چه بسا بيزار مي سازد و بر مرد است كه پس از آشنايي خود به وظيفه ، او را همراه خويش سازد و نمونه طعمي را كه خود مي چشد به وي بچشاند.
پـيـوسـتـه بـايـد به ياد داشت كه فراهم نبودن زمينه و موقعيت ، از مهمترين عـواملي است كه روابط زناشويي را به سردي مي كشاند و آن قدر كه بر طرف كردن اين عوامل در بـهـبود روابط زن و مرد تاءثير دارد عوامل ديگر مؤثر نيست و تهديد يا نصيحت نيز كارساز نخواهد بـود.
مـطـمئن باشيدكه با فراهم بودن زمينه و نبود عوامل بازدارنده ، هيچ مشكلي فرا روي شما خودنمايي نخواهد كرد.
چگونه بايد زن را براي برقراري معاشرت آماده ساخت ؟

بيشتر زنان به سبب سرشت خود دير تحريك مي شوند و نيز دير به اوج لذت جنسي مي رسند.بنابراين آميزشهاي منقطع (با انزال سريع از سوي مرد) براي اغلب آنان رنج آور ودلسرد كننده است .
مرد باید انجام مقدمات آميزش را تا آنجا ادامه دهد كه زن به اوج تحريك جنسي برسد و به همبستري تمايل يابد.
بعلاوه طولاني كردن معاشقه پس از مقاربت ، در صـورتـي كـه بـراي سيراب كردن زن و رضايت جنسي اوباشد، نه تنها اشكال ندارد بلكه ضروري اسـت .
مـقـاربت عجولانه و با انزال سريع امري نكوهيده است .

تمايل روحي در زن وجود دارد اما تا تحريك بدني صورت نپذيرد در عمل رغبتي از خود نشان نمي دهد و وظيفه شوهر است كه وي را در اين حال كمك كند و ميل جنسي را در نهادش بيدار سازد.
در حـقـيـقت نشان ندادن تمايل نه بدان سبب است كه زن اشتياقي به روابط همسري ندارد بلكه به اقتضاي طبيعت خويش (عفت ) كه وديعه الهي است ، علاقه خود را بدين عمل اظهار نمي دارد.
مرحله آميزش مانند كوهي است كه مرد چون داراي قدرت بيشتري است زود به قـلـه كـوه مـي رسد.(يعني مرد زودتر آماده آميزش مي شود.) در حالي كه زن هنوز به اواسط كوه نـرسيده است (زيرا زن ديرتر آماده مي شود).
همچنين در پايين آمدن ، مرد يكدفعه پايين مي آيد و زن پله پله ، و اين وظيفه مرد است كه دست همسر خود را بگيرد تا با هم بالا و پايين روند و از غريزه جنسي يكديگربرخوردار شوند .
يك كارشناس امور جنسي مي نويسد: بـر خـلاف مـردها كه نقاط قابل تحريك جنسي آنها در قسمتهاي بخصوص ، محدود مي باشد، در زنهااين نقاط منتشر و وسيع است .
در تحت شرايط روحي مخصوص ، لمس هر ناحيه از بدن ممكن اسـت بـه وجـد آورنـده تـحريك جنسي شود …
تحريك اين نواحي سبب ظهور و بروز ميل جنسي شـديـدي خـواهـد شـد.
در اوايل ازدواج زنها معمولا نسبت به تحريك عمومي بدن بيشتر حساس هـسـتـنـد تـا به تحريك مستقيم دستگاه تناسلي ، ولي پس از اينكه خجلت و كمرويي طبيعي زن بـتدريج زايل گرديدآن وقت است كه تحريك مستقيم براي او لذتبخش تر خواهد بود…
ولي بايد دقـت كـرد كه اين گونه تماسها خيلي به آرامي و با مهارت انجام گيرد.
اينكه بسياري از مردان در انـجـام اعـمـال زنـاشويي ازهمسر خود اظهار نارضايتي مي كنند گاهي بدين علت است كه آنها مـعمولا برقراري روابط زناشويي رابه تندي آغاز مي نمايند.
در حالي كه به طور معمول تحريكهاي يكباره سبب مقاومت و نارضايتي دربانوان مي شود و آنهارااز همراهي و لذت خواهي دور مي سازد.
بـهـتـريـن روش آن اسـت كه انجام روابط بسيار آرام و تدريجي آغاز گردد.
آنگاه كه مرد تصميم قـطـعي خود به برقراري روابط زناشويي را از همان آغاز با همسرش در ميان گذارد، كمترين بي ميلي در زن به مقاومت عجيبي تبديل مي شود كه بساني به انعطاف نمي انجامد. در حالي كه اگر ايـن تـصـمـيـم اظـهـار نـشـود و بـا مـهارت و دلجويي ، كار دنبال گرددنتيجه مطلوب تر عايد مي شود .

درمان:
در نوع اوليه:

آشنايي بيمار در مورد ساختمان و وظايف بدن خود و نيز کاهش هيجانات، صبر و شکيبايي ضروري مي باشد و همچنين چندين جلسه مشاوره و دادن آگاهيهاي لازم به بيمار لازم است.
در نوع ثانويه:

آموزشهاي لازم به يمار و همسر وي داده مي شود.
در نوع اکتسابي:

اگر علت بيماري آسيب به عضوي باشد، آن عضو درمان شده و اگر علت دارويي دارد با مشورت پزشک معالج تغيير دارو داده شود.

Advertisements

18 Responses to سردی مزاج در خانمها از رابطه جنسی(Orgasm Dysfunction)

 1. مانا says:

  سلام من یه سوالی داشتم.نامزد من به سکس دهانی علاقه داره و من این کار رو براش انجام میدم.ما با هم رابطه بدون دخول داریم و من با بوسه و نوازش به شدت تحریک میشم.اما وقتی میخواد با زبون من رو ازضا کنه هیچ حسی ندارم.و اصلا کلیتوریسم تحریک نمیشه.همسرم از اینکه نمیتونه من رو ارضا کنه خیلی عصبی میشه و این قضیه داره توی روابطمون تاثیر بدی میذاره.ضمنا من قبلا خود ارضایی داشتم به این ترتیب که خودم رو روی بالش یا هر چیزی که برجسته باشه می کشیدم. لطف راهنماییم کنید

 2. ژولی says:

  نيلوفر مي‌شه در مورد نحوه‌ي از بين بردن خجالت هم توضيح بدي؟ چطور مي‌شه كاري كرد كه اين حياي بيش از اندازه كه منتهي به سر مزاجي ميشه رو از بين برد؟
  ———————————————————————
  پاسخ نیلوفر به شما: ژولی خانوم این قضیه روانشناسیه. ولی یه شریک و همراه صبور و خوب می تونه خیلی کمک کنه.

 3. روز ششم:
  اَللّـهُمَّ لا تَخْذُلْنى فيهِ لِتَعَرُّضِ
  خدايا در اين ماه به خاطر دست زدن به نافرمانيت
  مَعْصِيَتِكَ، وَلاتَضْرِبْنى بِسِياطِ نَقِمَتِكَ، وَزَحْزِحْنى فيهِ مِنْ مُوجِباتِ
  خوارم مساز و تازيانه هاى عذابت را بر من مزن و از موجبات خشمت
  سَخَطِكَ، بِمَنِّكَ وَاَياديكَ، يا مُنْتَهى رَغْبَةِ الرّاغِبينَ
  بدان نعمت بخشى و الطافى كه نسبت به بندگان دارى دورم بدار اى آخرين حد اشتياق مشتاقان

 4. حسام says:

  با سلام و تشکر از زحمات شما دوستان در اطلاع رسانی.یک سوال داشتم.من و نامزدم حدود دو ماه دیگر قرار است ازدواج کنیم اما تازگی فهمیدم که نامزدم با دوستش رابطه لزبین دارن…البته اون کاملاً منو از نظر جنسی تامین می کنه و راضی ام اما درباره این رابطه اش که ازش سوال کردم گفت که نمی تونه ترکش کنه و یه حس خوبی از این رابطه با دوستش داره…منم چون خیلی دوستش دارم نمیخوام تو زندگیمون مشکلی پیش بیاد.به نظرتون چطوری نامزدمو از این کارش منصرف کنم؟

 5. مریم says:

  سلام
  من یه مشکلی دارم
  من 21 سالمه ظاهرمم خوبه پسرا بهم میگن که خیلی خوشگلو نازم.اما من فکر میکنم که اصلا جذاب نیستم این تصورم نیستا واقا اینجوره.با اینکه خوشگلم ولی اصلا جذابو سکسی نیستم.من چیکار میتونم بکنم که برای پسرا جذاب بشم؟ من حس میکنم که دیگه پسرا به قیافه اهمیت نمیدن فقط سکسی بودن براشون مهمه واقا اینجوره؟من میخام بدونم که چه چیزایی پسرو جذب میکنه؟چجوریه که بین یه دختر زیبا و یه دختری با صورت زشت ولی با اداوچشمکو اینا همیشه دومی رو انتخاب میکنن؟
  ———————————————————————–
  پاسخ نیلوفر به شما:من موندم شما معتقدی و دنبال نماز و روزه ای یا دنبال جذابیت اندام و اغفال کردن پسرها و سکسی بودنی؟ چطور دختری که نماز می خونه دنبال اینه پسرها رو بدست بیاره تا باهاشون رابطه جنسی برقرار کنه؟
  مگه نمی خوای ازدواج کنی؟؟؟؟ پس چرا دنبال دوست پسر و این حرفایی؟ یه دختر خوب و نجیب به خاطر تجربه کردن لذت جنسی خودشو دیت این و اون نمی ده. اون پسرهایی هم که اونجوری انتخاب می کنن همین کارها رو می کنن که آمار طلاق بالا رفته.

  • مردی به نام X (هیتلر سابق ) says:

   ببین مریم جون ، چیزی که تو داری میگی تو ایران خیلی بی معنیه . میخوای برای پسرا سکسی باشی . خوب باش . شاید بخوای از این وسیله برای شوهر پیدا کردن استفاده کنی ! اما باید یه چیزی رو بدونی که 80 درصد پسرای روشنفکر (با غیر روشنفکراش کاری نداریم ) با دختری که دوست بودن یا باهاش سکس داشتن ازدواج نمی کنن و بعد از اینکه حالشون رو می کنند مثل یه دستمال کاغذی اون رو دور میندازن .
   من اصلا با رابطه جنسی قبل ازدواج مشکلی ندارم اما تو ایران نه !

 6. مریم says:

  یه چیزی بگم؟
  خیلی زشته که توی سایت آموزش مسایل جنسی و پایین مطلب ارگاسم زنان دعای ماه رمضانو نوشتن.این خیلی زشته چرا همه چیزو قاطی میکنین؟
  توروخدا دیگه از این نظرا نذارین آدم خجالت میکشه………………
  ——————————————————————————–
  پاسخ شما: ببینم دعای ماه مبارک کجاست اونوقت؟ تا جایی که اطلاع دارم نویسندگان وبلاگ همچین کاری انجام ندادند.

 7. وکیل says:

  سلام
  طاعات و عباداتتون قبول
  اول در پاسخ نیلوفر خانم که به کامنت قبلیم داده بودن باید بگم: شما هر مقاله ای رو می ذارید در مقابلش مسئولید.به نظرم درست نیست چیزی رو بنویسید و منتشر کنید که به نظرتون اشتباهه و خودتونم قبولش ندارید! درست می گم؟
  مورد بعد هم در مورد مقاله ی حاضر هستش. فکر نمی کنید یه کم بی انصافیه که همه ی فشار و توقع از مرد باشه؟مرد هم باید کمک کنه اما فکر نمی کنم منطقی باشه که همه ی بار روی دوشش باشه. به کمی هم روی خانم ها کار کنید.ازشون بخواین بیشتر فعالیت داشته باشن.
  البته ما این مشکلو همون روزای اول حل کردیم و خوشبختانه الان خیلی وقتا می شه خانمم خودش پیش قدمه گاهی وقتا حتی بیشتر از من فعالیت و تلاش می کنه واسه لذت بیشترمون و واقعا از زندگیمون راضییم. اما واسه بقیه می گم. فکر می کنم اگه جهت دهی فکریتون به این سمت باشه مناسب تره.
  موفق و موید باشید.

 8. سمیه says:

  سلام به دوستان اگه ممکنه در مورد مشکلی که توی این چهار ماهی که از ازدواجم میگذره و تقریبا هر روز درگیرشم کمکم کنید، ممنون میشم. همینطور که گفتم چهار ماهه که ازدواج کردم از همون روزای اول حتی قبل از اون در دوران نامزدی همیشه نگران همسرم هستم منظورم نگرانی در مورد سلامتیشه. این نگرانی وقتی به بالاترین حد خودش میرسه که قراره ایشون به ماموریت کاری بره دیگه آروم و قرار ندارم تا برگرده!! زندگی خوبی داریم همدیگه رو خوب میفهمیم و همیشه در مورد مشکلاتمون صحبت میکنیم در این مورد هم همینطور بوده همسرم سعی میکنه بهم اطمینان بده اتفاقی نمی افته ولی تاثیرش خیلی کمه ! واقعا نمی دونم چکاری باید انجام بدم تا آرامش پیدا کنم؟ البنه اینو بگم دوران دانشجوییم چند سالی از خانواده پدریم دور بودم اون زمان هم بیشتر وقتا نگران خانوادم به خصوص مادرم بودم! دو ماهی میشه که بیرون از خونه کار میکنم و خوشبختانه راضی هستم اما این هنوز باعث نشده فکرم از نگرانی آزاد بشه. به نظرتون راه حلی وجود داره که بتونه بهم کمک کنه؟ ممنون به خاطر راهنماییهای دوستانتون.

 9. رزا says:

  سلام من همون رزا هستم كه چند تا مطلب قبل سوال پرسيدم كه چادري ام و دوست پسر دارم و 28 سالشه و شاعره و قضيه به خونه رفتن و اينا ميخواستم يه چيزاي ديگه هم بگم ولي بازم نظرم عمومي نشه و روي سوالم درج نشه مرسي
  من حموم رفتني خودارضايي ميكنم نه بطور كامل آب رو با فشار به قسمت داخل لب بالايي واژنم يعني چوچوله ميزنم و حس ميكنم دوس پسرم داره باهام سكس ميكنه چند بار توبه كردم ولي موقت نميتونم ترك كنم چيكار كنم؟
  به پرده ام كه اينطوري آسيب نميرسه؟ نگين برو دكتر كه نميرم خودم نيگا كردم كه پردمو ببينم يه تيكه گوشت به شكل نا منظم داخل لب داخلي واژنم هست كه خيلي جلو هست همينكه لب داخلي واژنمو يكم باز مي كنم ديده مي شه اون پرده هست؟
  تا حالا با دوست پسرم به جز بغل و بوس در هيچ موردي حتي اس ام اس هم نزديم ولي گاهي خود ارضايي ميكنم و خودم و مالش ميدم و فكر ميكنم دوس پسرم پيشمه و اون داره اين كارا رو باهام ميكنه . يه سوال ديگه هم داشتم دوس پسر من نماز ميخونه و روزه هم ميگيره مثل خانواده ما فقط تو خونواده محرم نامحرم رو رعايت نميكنن ولي خانواده ما خيلي حساسه ميترسم به همين خاطر خانوادم مخالفت كنه چيكار كنم؟؟؟ مادر ايشون هم چادري ان و دختر چادري دوس دارن ولي خودش ميگه هر وقت دوس نداشتي سر نكن زياد مهم نيس چادر سر كني يا نه ولي خانواده من رو چادر تاكيد داره.
  ميدونم خيلي سوال پرسيدم ولي تمنا ميكنم به همهش جواب بدين به نظر قبليمم جواب بدين كه چيكار كنم برم خونشون يا نه؟ ميدونم كه فقط بغلم ميكنه.
  مرسي.

 10. rozita says:

  maryam jan salam,moshkel ma iraniha ine ke kheili moshkelat asasy dar hameye zamineha darim,nemunash javab khanum nilufar be shoma,va ta in tarze fekre eshtebah va didgahemun nesbat be sex avaz nashe,ozaye jame’e hamine ke hast va bishtar zojha be ham khiyanat mikonan,miduni in barmigarde be inke ma adat darim din ro ghaty hame chi bokonim,man 31 salame,mojaradam va ta 18salegy joz dars be hichi fekr nakardam va bad az un ham dars ovlaviyate avalm bude va alan phd daram,manam aval be sex mesle baghiye negah mikardam ama alan fahmidam ke mohemtar az hamey darsayi ke tuye daneshgah khundam in masale hast va vaghean tuye zendegim tasir gozare,ba barchasb din ma dokhtaraye irani dar haghemun kheili zolm shode,va hameye in tarze fekaraye ghalat mesle tarze fekri ke un aghay x goftan az na agahy sarcheshme migire,inke ye agha bayad hazer nashe ba dokhtari ke bahesh sex dare ezdevaj kone nesshan az moshkel un aghast,man ta alan be in eteghadat jame’e paiband budam ama na az ruye rezayat balke be khater sharayet va jav jame’e,omidavaram ruzi in moshkelat tuye jame’e irani ha; beshe
  ————————————————————
  می شه خواهش کنم فارسی تایپ کنید؟
  من یکی به شخصه حوصلم نمی گیره اینهمه خط رو فینگلیش بخونم. چشم درد می گیرم.

 11. مریم says:

  نیلوفر من منظورم اینی نبود که شما گرفتی
  منظورم سکس نبود.پیشنهاد سکس کم نداشتم والا به لطف پسرای این زمونه ولی نخواستم
  من میخام ببینم بین زیبایی و جذابیت فرق هست؟این یه حس درونمه که فک میکنم جذاب نیستم.کلا به عنوان یه زن.میخام بفهمم چه خبره مردها چه زنی رودوست دارم که پس فردا همسرم نگه دلمو زدی گرفتی چی میگم؟
  یه سوالم از آقایون دارم اگه زن جذاب بده پس چرا همش دنبالشونین؟!
  —————————————————————————–
  پاسخ نیلوفر به شما: مریم خانوم شما جوونی و همین بهتون یه زیبایی و طراوت خاصی می ده. می دونم چی داری می گی ولی اگر اعتماد به نفست رو بالا ببری دیگه از این فکرها نمی کنی. طبیعت مرد این هستش که دنبال زنان زیبا و اندام جنسی تحریک کننده ی زنان می ره. حتی اگر زن خودشون یکی از بهترینها باشه ولی باز اگر یک زن جذاب دیگه ببینند باز هم چشمشون اونو می بینه. خب یه مقدار بهشون حق بدیم. فکر کن رفتی گل فروش. خودت یه دسته گل رز زیبا خریدی و از بو رنگ و زیباییش مست شدی. ولی وقتی کمی قدم می زنی گلهای مریم کمی آنطرف تر خودنمایی می کنن. اونطرف گلهای لیلیوم و آنطرف گلهای گلایل و ….. به نظرت زیبایی اونها رو تحسین نمی کنی؟؟؟؟
  پس با اعتماد به نفس منتظر باش که مردی زیبایی گل وجود شما رو ببینه و مریم خانوم رو به خاطر خودش و زیبایی هایی که داره بخواد. وگرنه می دونم یه دختر ایرانی خوش سلیقه مثل شما خوب بلده با آرایش و لباس های زیبایی که می پوشه زیبایی خودش رو صد چندان کنه.

 12. مریم says:

  نیلوفر خانمچقدر شما راحت قضاوت میکنیوتهمت میزنی
  اینو تایید نکنین فقط میخاستم بدونی
  فک نمیکردم اینجوری باشی

 13. مریم says:

  اصلا دیگه نظر نمیذارمممم

 14. Amir says:

  سلام.
  در جواب آقای حسام ک گفتنه نامزدشون 1سری تمایلات جنسی به هم جنسشون دارن:
  من چند تا راه حل به ذهنم میرسه که شاید کمکت کنه. البته اگه از خودش و خونوادش شناخت مکفی داری و تصمیم قطعی تو وا3 ازدواج گرفتی؟
  اگه دیدی دردسر داره و ارزششو نداره بنظرم قیدشو بزن کلا» و خودتو راحت کن. ولی اگه دلباختشی و همه چی اوکی هست و فقط همین مشکل وجود داره، پس باید خودتو وا3 کمک به ایشون و در واقع به خودت، حسابی حسابی مهیا کنی

  1- حتما» باید خیلی محکم به روی دوست همسرتون بیارید و اونا رو با هم رودر رو کنید و خیلی محکم بخواهید که کلا» رابطشونو وا3 مدت طولانی به هر طریقی قطع کنند. فکر میکنم نجات زندگیت به از دست دادن 1دوست(هر چه قدرم که قدیمی و نزدیک باشه) خیلی بی ارزه!

  2- باید سعی کنی شرایط شغلی تو طوری مهیا کنی که بتونی چند سالی دور از زادگاهت باشی(جایی که دوست همسرت اونجا نباشه). و سعی کنید مدت طولانی اصلا» با دوستشون برخورد نداشته باشید. اینو بدون همیشه 1کی از بهترین راه حل ها گذر زمانه! این طوری خیالت از بابت ملاقات اونها با هم راحت تر میشه. (مطمئنا دردسرهایی خواهید داشت ولی برای تحمل مشکلات باید به مشکل فعلیتون فکر کنی!)

  3- در محیط جدیدی که مستقر شدید حتما» برای خانموتون فعالیت فیزیکی ایجاد کنید. اگه که بشه با هم تو 1 اداره یا سازمان همکار بشید. نشد سعی کنید کاری که زمان کاری اون با کار شما مطابقت داره، براش پیدا کنید. اگه نشد، دیگه باشگاه، ورزش، کلاس های مختلف که حتما» هست تا بتونید ذهنشو مشغول و جسمشو خسته نگه دارید.

  4- در کنار اینا بهش بفهمونید که 1 مشکل داره و برای مزدوج شدن باید حلش کنه.بهش بگید مجرد بودی حالا میشه ازش گذشت ولی برای زندگی مشترک که بدناتون فقط وا3 هم دیگه هست، دیگه چنین کارهایی نابخشودنیه. اعتقادات مذهبیشو تحریک کنید. با چند تا از همسران دوستاتون که آدم های معقولی هستن آشناش کنید تا خلا دوستش کمتر حس بشه. بهش محبت زیاد کنید. نیازهای جنسی و عاطفیشو برطرف کنید. برای شروع کار ماه عسل بلند مدت تری رو درنظر بگیرید و حسابی خوش بگذرونید. خیلی باهاش مهربون و قاطی بشین و همه چیز زندگیتونو صادقانه باهاش درمیون بذارید تا اون هم متقابلا» باهاتون صادق و بهتون وفادار شه. خلاصه اینکه از لحاظ عاطفی و ذهنی باهاش کار کنید. ولی هیچ وقت تو دعواهای روزمرتون این مشکلشو به رخش نکشید!!!

  5- میتونید متقاعدش کنید که پیش 1 روانشانس مجرب خانوم بره.تاکید میکنم 1 کسی که خانوم باشه و بتونه احساسات زنانه ایشونو در نظر بگیره و کمکش کنه.

  6- هیچ وقت تنهاش نذارید و دوستاشو به خوبی بشناسید و باهاشون آشنایی و رفت و آمد داشته باشید و دورا دور کنترلش کنید ولی نه طوری که متوجه بشه.

  مطمئن باشید اگه بتونید اون رابطه رو با ایجاد فاصله جغرافیایی، تمام و کمال قطع کنید، و در کنار اون معنای لذت روابط زناشویی رو بخوبی براش محسوس کنید، قطعا» روابط هر چه گرمتر شما براحتی جای اون روابط و لذتهای نصفه و نیمه و همراه با پشیمانی رو خواهد گرفت و خودش خواهد فهمید که 1 رابطه و لذت کامل جنسی و عاطفی عمیق، فقط با جنس مخالف و معشوق انسانه که شکل میگیره.

  خیالتون راحت باشه که ایشون با نفر جدیدی، مجددا» این کار رو نخواهد کرد. زیرا دختران جوان در جوامع مثل ما، در اکثر مواقع به دلیل علاقه و صمیمیت بیش از حد و خارج از اعتدال و البته در کنار اون، محرومیت های جنسی، به چنین کارهایی دست میزنن. بنابراین قسمت سخت مسئله جدا کردن ایشون از دوستشون، برای مدت طولانی هستش …

  در پایان برادرانه بهتون اخطار میکنم که اگه جلوی این ماجرا رو به طور کامل نگیرید و جایگزینی براش نداشته باشید، بدونید که دامنش وسیع تر و خطرناک تر خواهد شد و شاید دیگر غیر قابل جبران!!! این مطلب رو هم از یاد نبرید که برخورد خیلی سخت و خشن فقط موجب این میشه که اون بیشتر از شما دور بشه و پنهانی تر دست به این اقدام بزنه! ولی عادی هم با این مسئله برخورد نکنید!

  فکراتو نو خوب بکنید، ببینید اگه ایشون ارزششو دارن، از همین فردا دست بکاربشید و وقتو وا3 جبران گذشته ها از دست ندید.
  منتظر خبرای خوب از طرف شما در آینده نزدیک هستیم ./
  ————————————————————————————————————————————————
  (اگه امکانش هست مدیران وب این مطلب رو زیر نظر ایشون قرار بدن، تا ایشون بتونن این مطالبو ببینن تا ایشاالله بتونن مشکلشونو حل کنند)

 15. مردی به نام X says:

  در پاسخ به مریم بگم که کسی نمی گه زن جذاب بده ! اما خیلی از مردای ایرانی از زن جذاب و لوند به عنوان (همسر خودشون ) خوششون نمی آد. نکته دوم اینه که اگه یه مرد زیباترین زن جهان رو داشته باشه باز جذب زنای دیگه ممکنه بشه .

 16. نادیا says:

  من عاشق کارای جنسیم ولی هیچ احساسی هم به مردا ندارم چکار کنم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: